Достапни линкови

Турските војници остануваат во Ирак


Парламентот во Турција, денеска го продолжи за една година мандатот на своите сили кои учествуваат во воени операци против курдските бунтовници во Ирак.
Турција постојано изведува воени опеаци против цели на Курдската работничка партија во северен Ирак
XS
SM
MD
LG