Достапни линкови

Одбиено барањето за ослободување на Полански


Швајцарското Министерството за правда ја отфрли молбата за ослободување со кауција, на познатиот режисер Роман Полански, оти постоела голема веројатност дека Полански ќе избега ако го ослободат . Полански беше уапсен на 26 септември како допатува во Цирих за да добие награда на еден филмски фестивал. Тој е обвинет дека извршил силување во 1977- та.
XS
SM
MD
LG