Достапни линкови

Иванов:Преговорите со Грција да бидат само за името


Преговорите со Грција треба да се вратат во рамките на резолуциите на ОН, затоа што само тогаш ќе може да се најде компромисно решение, изјавил претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, на денешната средбата со уредници на германски медиуми. Тој очекува новата грчка влада да ги интензивира преговорите, но да разговараат само за името , а не и за други прашања , како што се идентитетот и јазикот.
XS
SM
MD
LG