Достапни линкови

Сомалиските пирати ослободиле турски брод


Сомалиски пирати ослободиле еден турски брод, откако на пиратите им биле исплатени 1,5 милиони долари, јавува Ројтерс. Еден регионален морски офицер потврдил дека турскиот брод со 23 членови екипаж кој беше киднапиран во јули годинава, е ослободен. Но сомалиските пиратите и понатаму под своја контрола држат повеќе бродови
XS
SM
MD
LG