Достапни линкови

Американскиот генерал Петреус има рак


На американскиот генерал Дејвид Петреус, кој беше главен командант на американските сили во војната со Ирак и Авганистан, му е дијагностициран рак на простата, соопштил неговиот портпарол. Ракот му бил откритен , во февруари годинава, но генералот не сакал да обелодени, сметајќи дека тоа е негова лична рабата и нема да влијае врз неговата работа. И американскито претседател Барак Обама е информиран за состојбата на генералот.
XS
SM
MD
LG