Достапни линкови

Можеби машиновозачот е виновен за несреќата во Тајланд


Истрагата за железничката несреќа во Тајланд, во која загинаа 7 луѓе, може да покаже дека виновник за несрeќата е машиновозачот, кој заспал на работното место, соопштил портпаролот на тајландската железница. Последниот биланс за несреќата покажува дека 7 луѓе загинале, а 88 се повредени.

XS
SM
MD
LG