Достапни линкови

Во Истанбул, протести против ММФ и СБ


Турската полиција со водени топови денеска во Истанбул ги разбила демонстрациите против Меѓународниот монетарен фонд и Светска банка кои во овој град ги одржуваат своите годишни состаноци. Протестот се одвивал на неколку стотици метри од зградата каде што се одржуваат состаноците. Лидерите на Групата 20 развиени земји во минатиот месец го задолжија Меѓународниот монетарен фонд да ја контролира економската стабилност во светот.
XS
SM
MD
LG