Достапни линкови

Во Иран, затворени три дневни весници


Иранските власти, според некои наводи, затвориле три весници на опозицијата. Агенциите јавуваат дека оваа одлука, без образложение за причините, ја донесла владината комисија за надгледување на медиумите. Станува збор за три помали дневни весници кои ги поддржуваа протестите против спорниот реизбор на претседателот Махмуд Ахмадинеџад во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG