Достапни линкови

САД: Предлог за нови санкции спрема Иран


Во американскиот Конгрес денеска се очекува да се одржи сослушување кое ќе биде фокусирано врз зацврстувањето на постојните санкции против Иран, но и врз можноста за воведување нови санкции доколку Техеран ја продолжи нуклеарната работа. Сенаторот Кристофер Дод од Демократската партија ,предложи закон со проширување на сегашните американски рестрикции спрема иранските финансиски институции.
XS
SM
MD
LG