Достапни линкови

Талибанците одговорни за нападот во Пакистан


Талибанците во Пакистан денеска ја презедоа одговорноста за бомбашкиот напад во зградата на Светската програма за храна на Обединетите нации во Исламабад во кој загинаа пет луѓе. Портпаролот на пакистанските талибанци Азам Тарик за агенцијата Асошиетед прес инајави дека наскоро ќе следуваат слични такви напади. Во изминативе две години во нападите на екстремистите во Пакистан загинаа над 2100 луѓе.
XS
SM
MD
LG