Достапни линкови

Во Хаг, последна статусна конференција за Караџиќ


Во Хашкиот трибунал денеска ќе се одржи последната статусна конференција во постапката против поранешниот престедател на Република Српска, Радован Караџиќ. Тој неодамна вложи жалба на одлуката на Судскиот совет, судењето да почне на 19 овој месец и побара од жалбениот совет да ја поништи таа одлука. Караџиќ смета дека не му било дадено доволно време за да ја подготви одбраната.
XS
SM
MD
LG