Достапни линкови

Истрага за украдени интернет шифри


Мајкрософт соопшти дека покрена истрага откако шифрите на десетици илјаднци Хотмеил адреси, претежно од Европа, биле украдени од хакерите кои потоа ги објавиле на интеренет. Станува збор за таканаречен фишинг кога наместо оригинал страниците се појавуваат слично дизајнирани хакерски страници.
XS
SM
MD
LG