Достапни линкови

Нема повлекување на американските војници од Авганистан


Врвни американски државни службеници ја исклучија можноста за повлекување на американските војници од Авганистан. Според информации од државниот врв, претседателот Барак Обама во моментов ја разгледува стратегијата на САД во Авганистан, со цел да одлучи за идните активности на воените трупи на САД во земјата.
XS
SM
MD
LG