Достапни линкови

Енергетска соработка на Франција и Казахстан


Франција и Казахстан денеска би требало да ги обелоденат деталите од неколку бизнис зделки за енергетика, за време на официјалната посета на францускиот претседател Никола Саркози во главниот град на Казахстан- Астана. Според се уште неофицијални информации, зделките се однесуваат на тргување со гас, нафта и тешка машинерија.
XS
SM
MD
LG