Достапни линкови

Распуштена Владата на Ингушетија


Претседателот на рускиот регион Ингушетија, денеска ја распушти владата. Причината за распуштање на владиниот кабинет е тоа што , тие не успеале да се справат со сиромаштијата и насилството.

XS
SM
MD
LG