Достапни линкови

Од ОН не ги прекривале изборните нерегуларностите во АвганистанПортпаролот на ОН денеска ја демантираше изјавата на еден поранешен американски дипломат, кој вчера изјави дека ОН ги премолчуваат изборните нерегуларности во Авганистан. Отпуштениот дипломат вчера за „Вашингтон пост“ изјави дека дури 30 насто од гласовите за Хамид Карзаи биле нерегуларни. Портпаролот на ОН рекол дека за регуларноста на гласовите треба да се произнесе Советот за жалби.

XS
SM
MD
LG