Достапни линкови

МАНУ ќе решава за оставките на Старделов и Ристовски


Академиците на вонредно собрание идниот вторник ќе решаваат дали претседателот на МАНУ академик Георги Старделов и главниот редактор на Македонската енциклопедија акдемик Блаже Ристовски треба да си поднесат оставки. Академик Ристовски, изјавил дека никогаш не подлегнува на притисоци.

XS
SM
MD
LG