Достапни линкови

Во самоубиствен напад во Ирак 6 мртви.


Најмалку шест лица, загинаа, а 15 се повредени денеска при нападот на бомбаш-самоубиец , во Ирак. Бомбашот ја активирал експлозивната направа за време на еден погреб, на кој приссуствувал и членови на полицијата и армијата.
XS
SM
MD
LG