Достапни линкови

Политичарите очекуваат интензивирање на преговорите со Грција


По победата на ПАСОК, македонските политички партии очекуваат интензивирање и суштински разговори за спорот со името. Македонските политичари ја поздравија победата на ПАСОК, и сметаат дека новата грчака влада поконструктивно ќе работи на решавање на проблемот.
XS
SM
MD
LG