Достапни линкови

Нов биланс:Во Индија 22 мртви и 1, 5 милиони раселени


Бројот на жртви во поплавите во Индија достигна 222, а повеќе од 1, 5 милиони луѓе се раселени, соопштиле индиските власти. Иако дождот престанал, а водата почнала да се повлекува, сепак сеуште цели села се отсечени, а прекинат е и сообраќајот и телекомуникациските врски. Индиските власти стравуваат од ширење на болести во пренаселените спасувачки кампови.
XS
SM
MD
LG