Достапни линкови

Словачка ги подржува евро-атланските интеграции на МакедонијаСловачка ја поддржува интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО, и очекува земјата да добие позитивен извештај од Европската комисија овој месец и визна либерализација од почетокот на 2010, изјавил словачкиот премиер Роберт Фицо по денешната средба во Братислава со македонскиот Премиер Никола Груевски, јавува МИА.
XS
SM
MD
LG