Достапни линкови

Расте бројот на загинати во несреќата во Тајланд


Расте бројот на загинати во железничката несреќа во Тајланд. Тамошните власти соопштуваат дека најмалку 10 луѓе загинале, а повеќе од 80 се повредени , но додаваат дека тој број не е конечен. Сите загинати се од Тајланд, а меѓу повредените имало и странци. Шефот на државната железница ијавил дека се испитуват причините за несреќата, и нескал да ги коментира шпекулациите дека несреќата се случила поради неисправност на сопирачките
XS
SM
MD
LG