Достапни линкови

Соопштени добитниците на Нобеловата награда за медицина


Добитници на Нобеловата Награда за медицина, годинава се американците Елизабет Блекбурн, Карол Грејдер и Џек Шостак, е соопштено денеска во Стокхолм. Тие се наградени за нивната работа со ензимите.
XS
SM
MD
LG