Достапни линкови

Уште двајца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Двајца војници на НАТО, од кои еден американец, загинале во Авганистан, соопшти претставник на Алијансата. Американскиот војник загинал при напад на милитанти во јужен Авганистан, а другиот војник, чија националност не е соопштена, од мина на патот.
XS
SM
MD
LG