Достапни линкови

Талибанците нема да ја превземат контролата во Авганистан


Џејмс Џонс, советник за национална безбедност на американскиот претседател Барак Обама оцени дека е намалено присуството на Ал Каеда во Авганистан и оти не постои ризик талибанците да ја превземат контролата врз земјата. Неговата изјава за Си Ен Ен доаѓа откако во напад на милитантите во источен Авганистан загинаа 8-мина американски војници.
XS
SM
MD
LG