Достапни линкови

Еден загинат во навивачки нереди во Широки Брег


Едно лице го загуби животот во вчерашните нереди во Широки Брег, во нередите пред натпреварот меѓу локалниот клуб и Сараево. Навивачи на Сараево откако дошле во Широки Брег почнале да кршат автомобили и излози, по што дошло и до судир со домашните навивачи и со полицијата. 10-тина лица биле повредени а повеќемина уапсени.
XS
SM
MD
LG