Достапни линкови

Експлозија во канцелариите на ОН во Исламабад


Најмалку 3 лица загинале, а уште неколку биле повредени во екплозија на бомба во објект на Обединетите Нации во пакистанскиот главен град Исламабад. Канцелариите на Светската Програма за Храна биле уништени, а засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG