Достапни линкови

Состанок на меѓународната кризна група за Косово


Во Приштина ќе се одржи состанок на меѓународната кризна група за Косово која ја сочинуваат претставници на земјите што ја имаат признато независноста на Косово. На чело на групата е шефот на меѓународната цивилна канцеларија на Косово, Питер Фејт. На состанокот ќе присуствуваат претседателот Фатмир Сејдиу, премиерот Хашим Тачи и министрите во косовската влада.
XS
SM
MD
LG