Достапни линкови

Ситуацијата во Авганистан е под конторла


Ситуацијата во Авганистан е под конторла и не постои можност од враќање на Талибанците, изјавил за Си-Ен-Ен, висок советник за безбедност на американскиот претседател Барак Обама. Пензионираниот генерал Џејмс Џонс изјавил дека и авганистанската влада мора да даде се одсебе да се сочува мирот.
XS
SM
MD
LG