Достапни линкови

Силен земјотрес на ФилипиниЗемјотрес со јачина од 6,5 степени е регистриран денеска на југот на Филипини, соопшти американскиот институт за геолошки истражувања. Епицентарот на потресот се наоѓал на 91 километар од градот Катабато. Досега нема извештај за мртви, ниту пак има предупредување за цунами
XS
SM
MD
LG