Достапни линкови

Напад на полицајци во Русија, еден мртов


Еден полицаец е убиен, а двајца се ранети во одвоени напади во Северен Кавказ. Властите изјавиле дека полицаецот бил убиен во чеченскиот главен град Грозни, како се враќал дома . Во соседната република Ингушетија, двајца полицајци биле поврдени при експлозja на бомби монтирани под нивните автомобили
XS
SM
MD
LG