Достапни линкови

Полицијата го расветлува инцидентот кај Белановце


Кумановската полиција при активности за откривање на лицата кои пред три дена пукаа во полициска патрола кај Белановце изврши претрес во домот на пет лица од село Опае, при што пронашла пиштол и радиостаници. Лицето кај кого е пронајден пиштолот немал довола за него.
XS
SM
MD
LG