Достапни линкови

ОН обвинети за премолчување на изборни неправилности


ОН не само што ги ирнорираа изборните неправилности за време на изборите кои се одржаа во август во Авганистан, туку ми рекоа и да молчам за тоа, изјави за „Вашингтон пост“ еден отпуштен американски дипломат кој работел во Авганистан. Официјални претставници на ОН, пак изјавиле дека отпуштањето на дипломатот оди во интерес на мисијата . На изборите во Авганистан, претседателот Хамид Карзаи наводно освои најмногу гласови, но резултатите се уште не е официјално објавени.

XS
SM
MD
LG