Достапни линкови

Бродска несреќа во Грција, еден загинат


Во судир на два товарни брода во Егејското море, близу до островот Миконос, еден морнар загинал, а еден е повреден, соопштуваат грчките власти. По сударот, еден од бродовите потонал. Екипажот од третиот брод кој им дошол на помош, успеал да спаси 8 луѓе од бротот кој тонел.

XS
SM
MD
LG