Достапни линкови

Нови американски жртви во Авганистан


Најмалку осум американски и двајца авганистански војници се убиени во две одвоени битки со Талибанците во источен Авганистан, во близина на границата со Пакистан, соопшти претставник на американските сили
XS
SM
MD
LG