Достапни линкови

Во поплави во Индија, загинаа повеќе од 120 луѓе.


Повеќе од 120 луѓе загинаа во поплави во јужна Индија, соопштуваат тамошните власти. Во погодените села, властите испратиле војска и воени хелихоптери да му помагнат на населението и да однесат храна и медицински матријали.
XS
SM
MD
LG