Достапни линкови

Завршена истрагата за несреќата во руската хидроцентрала


Комбинација на технички недостатоци и човечка грешка е причината за катастрофата во најголемата хидро-електрична централа во Русија, која се случи во август годинава , при што загинаа 75 луѓе, соопштиле тамошните власти за руската национална телевизија. Според нив , со истргата се отфрлила секоја можност дека терористички напад бил причина за несреќата.
XS
SM
MD
LG