Достапни линкови

Предизборен молк во Грција


Во Грција денеска е предизборен молк, пред утрешното гласање на кое 9,8 милиони избирачи ќе гласаат на предвремените парламентарни избори. Главните ривали се владејачката конзервативна партија Нова демократија на премиерот Костас Караманлис и опозициското социјалистичко движење ПАСОК на Јоргос Папандреу. Анкетите покажуваат дека ПАСОК има солидна предност.

XS
SM
MD
LG