Достапни линкови

Во Дагестан убиени 3-ца милитанти


Властите во руската провинција Дагестан соопштија дека убиле тројца милитанти во близина на границата со Чеченија. До престрелката дошло кога автомобилот во кој биле милитантите не запрел на еден контролен пункт.
XS
SM
MD
LG