Достапни линкови

Израелски авиони бомбардираа цели во Газа


Израелски авиони, рано изутрината бомбардирале неколку цели во Појасот Газа, кој е под контрола на Хамас, како одговор на ракетниот напад. Според израелската армија, цел на бомбрадирањата биле објекти во кои се правеле ракети, во предградие на Газа, како и два тунела за шверц кон Египет. Палестински милитанти вчера истрелале ракети и гранати во јужен Израел, но немало жртви.
XS
SM
MD
LG