Достапни линкови

САД до самитот во Копенхаген без намалување на емисијата на гасови


Директорот на канцеларијата за енергија и климатски промени во Белата Куќа, Карол Браунер изјави дека веројатно во Конгресот нема да помине законот за намалување на емисијата на штетни гасови, пред декемврискиот самит за климатските промени во Копенхаген. Браунер оцени дека законодавниот процес во врска со ова прашање, нема да се случи пред заминувањето на американскиот претседател Барак Обама на самитот во Копенхаген.
XS
SM
MD
LG