Достапни линкови

Убиени 27 милитанти во ПакистанПакистанските сили убиле 27 милитанти во операциите против бунтовниците во северо-западниот дел на земјата. Под притисок на Соединетите Држави, Пакистан покрена масовна акција против бунтовниците, бидејки тие ги напаѓаа конвоите за снабдување на НАТО силите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG