Достапни линкови

Клинтон во текот на месецов во Москва


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон кон средината на овој месец ќе престојува во Москва на разговори за новиот договор за нуклеарно разоружување. Стејт департментот соопшти дека е предвидено Клинтон да ги посети и Лондон, Даблин и Белфаст.

XS
SM
MD
LG