Достапни линкови

Поплави на Сицилија, 13 загинати


Во поплавите и лизгањето на земјиштето во градот Месина, на Сицилија, настрадале 13 луѓе, а 40 биле повредени, соопштија денеска локалните власти. Неколку дневниот силен дожд предизвикал лизгање на земјиштето, при што, повеќе згради се урнале, а повеќе патичта и железнички пруги се уништени.
XS
SM
MD
LG