Достапни линкови

Забрана за продажба на алкохол на аеродромите во Москва


Руските власти им забранија на рестораните и баровите на аеродромите во Москва да продаваат алкохол. Ваквата наредба е издадена поради тоа што алкохолизирани патници честопати предизвикуваат проблеми во руските авиони.
XS
SM
MD
LG