Достапни линкови

На Суматра, 3 илјади луѓе сеуште под урнатинитеМинистерството за здравство на Индонезија соопшти дека околу 3 илјади луѓе веројатно сеуште се под урнатините, по катастрофалниот земјотрес пред два дена на островот Суматра. Потврдена е смртта на 715 лица, најголемиот дел од нив во градот Паданг. Над 20 илјади објекти се уништени или сериозно оштетени.
XS
SM
MD
LG