Достапни линкови

Се избира домаќин на Олимписките игри во 2016 година


Во Копенхаган денеска ќе се прогласи градот домаќин на летните Олимписки игри во 2016 година. Во трката учествуваат четири градови- Чикаго, Токио, Мадрид и Рио Де Жанеиро. Во поддршка на нивната кандидатура во Копенхахген денеска ќе бидат и претсеадтелот на САД Барак Обама, јапонскиот премиер Јукио Хатојама, кралот Хуан Карлос од Шпанија и бразилскиот претседател Луис Де Силва.
XS
SM
MD
LG