Достапни линкови

Република Српска сака своја енергетска компанија


Пратениците во Парламентот на Република Српска се закнија со повлекување на нивните претставници од владините инститиции во Босна и Херцеговина доколку меѓународниот администратор не ја повлече одлуката во врска со државната енергетска компанија. Властите во Република Српска сакаат да формираат независна компанија и го бојкотираат бордот на државниот Електропренос, но Валентин Инцко, не го дозволува тоа.
XS
SM
MD
LG