Достапни линкови

Иран не се откажува од нуклерната енергија


Иран никогаш нема да се откаже од своето право на нуклерана енергија , изјави иранскиот преговарач за нуклерана енергија, Саед Џалили на состанокот со претставници на 6-те големи сили во Женева, јавија иранските медиуми. САД и нејзините сојузници се сомневаат дека Техеран се обидува да направи атомска бомба. Иранската државна телевизија денеска објави дека Иран и светските сили се согласиле да одржат уште една рунда на преговори пред крајот на месецот
XS
SM
MD
LG