Достапни линкови

Кушнер - Иран може да ги одбегне санкциите


Шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер изјави дека Иран може да ги одбегне новите санкции доколку на женевските преговори со 6 те светски сили постигне напредок околу нуклеарната програма.Кушнер кој денеска во Москва се среќава со руските лидери ја поздрави изјаата на рускиот претседател Дмиртиј Медведев, според која, санкциите за Иран се можеби неодминливи.
XS
SM
MD
LG